היין

היין

Estate Red Blend 2010

ה- Estate Red Blendשל יקב ארנס הוא יין פירותי, מלא ובשל יחסית, בעל עפיצות נמוכה, המדגיש את טעמי הפרי בצד ארומה עדינה של תבלינים.

ה- Blendמורכב מארבעה זנים, כאשר מדי שנה נבחר התמהיל הרצוי ליצירת הממסך הנכון ביניהם – תהליך המתחיל בכרם בשלבי טרום הגידול.

שילוב הזנים ותהליך הייצור מעניקים ליין מורכבות ועושר ארומות של אוכמניות כחולות מעט מעושנות ושל שזיף שחור, יחד עם גווני תיבול של קינמון, אניס, פלפל שחור ומעט פלפל לבן. ליין מבנה גוף מלא, עם טאנינים רכים ובשלים.

הרכב הזנים ב-Estate Red Blend 2010 כולל 66% סירה, 17% פטי ורדו, 12% קריניאן ו-5% מורבדר. זנים אלו נבחרו ליצירת יין רך ועשיר, ומתבלטים באיכותם הגבוהה באזור גידול זה.

הענבים הושרו והותססו בנפרד במשך כ-14 יום, על מנת להביא למיצוי גבוה של צבע בורדו סגול עמוק ועושר של טעמים. היין התיישן כשנה בחביות עץ אלון בהרכב של 20% עץ חדש, כדי לאפשר לפרי להמשיך להתבלט ולהוביל.

היין הוא בעל פוטנציאל התיישנות של כשש שנים משנת הבציר, ובמיטבו כשהוא מוגש בטמפרטורה של כ-18 מעלות ולאחר חצי שעה מפתיחת הבקבוק.

יינות 2011, 2012 ו-2013 של יקב ארנס ממשיכים להציג ממסך משתנה בין שלושה או ארבעה זנים במינונים משתנים מדי שנה, תוך חיזוק והבלטה של זנים מסוימים בהתאם לאיכויות הפרי.

בין התוכניות לעתיד:ייצור יינות זניים מתוך ארבעת הזנים המובילים, וייצור ויין לבן מזנים הגדלים בכרמי משק ארנס.

חזרה לדף הראשי
 • היין
  • המשפחה
   • ייצור
    • גלריה
     • צור קשר

      Tivonet

        שריגרעיונות